>
Kód oboru:  26-51-H/02
Popis oboru:  Náplní odborného výcviku daného oboru je výroba, sestavování, seřizování, udržování, opravování, zkoušení a měření elektrických zařízení všeho druhu a provádění veškerých elektromontážních prací se zaměřením na rozvodná zařízení.
Profil absolventa:  Absolvent oboru elektrikář - silnoproud se uplatní při výkonu povolání elektrikář na mnoha pracovních pozicích, jako např. provozní elektrikář, opravář elektronických zařízení, elektrikář zabezpečovacích zařízení, opravář elektrických spotřebičů, elektromontér, montér elektrorozvodných sítí, stavební elektrikář, provozní elektrikář železniční dopravy, elektrotechnik-údržbář ve výrobních i nevýrobních organizacích a všude tam, kde je nutné odborné zajištění provozu elektrických zařízení. Je schopen kvalitně pracovat ve svém oboru s využitím nových materiálů a technologií a provádět základní elektrikářské práce:
  • instalování, oprava, údržba a kontrola elektrických rozvodů
  • měření a testování různých typů elektrických strojů, elektrospotřebičů a specializovaných zařízení, která využívají ke své činnosti elektrickou energii
  • provádění veškerých elektromontážních prací se zaměřením na rozvodná zařízení

Informace o výuce: Výuka kombinovaného studia probíhá jednou týdně v úterý, nebo ve středu od 15:00 v rozsahu 5 vyučovacích hodin, podle zařazení do třídy a studijní skupiny. Každý třída je na odborný výcvik z kapacitních důvodů omezeného počtu 8 pracovišť rozdělena na dvě studijní skupiny. Výuka začíná v polovině září, kdy dojde k podpisu studijních smluv. Na začátku studia je potřeba doložit kopii nejvyššího dosaženého vzdělání a do konce celého studia potvrzení o vykonané praxi v oboru elektro v rozsahu alespoň 150 h. Po získání výučního listu se koná školení a zkouška z nařízení vlády 194/2022, při kterém získáte §6 a budete již plnohodnotný elektrikář. Platba za toto školení není zahrnuta v celkové ceně ročního studia.

Přihláška ke studiu (Excel)

Vyplněnou přihlášku zašlete v elektronické podobě kontaktní osobě - přihlášky je možné zasílat v průběhu celého roku. Vytištěnou příhlášku s lékařským potvrzením donesete s sebou první den studia.

Kontaktní osoba pro výuku externistů: Petr Knápek - email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Go to top